הנציגות הרשמית של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה

לימודי וטרינריה באנגלית - מסלול הלימודים ומבנה הכיתות

בשנת 1994 פתחה לראשונה האוניברסיטה בקושיצה סלובקיה את שעריה לסטודנטים זרים והציעה מסלול לימודי וטרינריה בשפה האנגלית. ראשוני הסטודנטים שהגיעו ללמוד באותם השנים הראשונות היו מישראל ובמסדרונות האוניברסיטה נשמעה השפה העברית יותר מאשר השפה הסלובקית.

במהלך השנים השמועה על מסלול לימודי וטרינריה חדש באנגלית ורמת הלימודים הגבוהה בו פרשה כנפיים וסטודנטים ממדינות נוספות (אנגליה, אירלנד, סקוטלנד, נורבגיה,שבדיה,איסלנד,קפריסין,יוון, צרפת, ארה"ב, גרמניה ועוד..) נרשמו והתקבלו ללימודים יחדיו עם הסטודנטים מישראל וכיום כיתות הלימוד מורכבות ממכלול של סטודנטים זרים ממדינות שונות ותרבויות שונות החולקים את אותן חוויות וחלומות ויוצרים יחד חברויות וקשרים מקצועיים חובקי עולם. 

בכל מחזור לימודים מתקבלים עשרות בודדות של סטודנטים (כ40-50) ובמהרה הם מחולקים לקבוצות קטנות של עד כ10 סטודנטים ומכאן שהלימודים הם מאוד אינטימיים ופרטניים ,לכל סטודנט ניתנת האפשרות להתנסות בחלקים הפרקטיים של הלימודים וצוות האוניברסיטה והמרצים מכירים במהרה את רוב הסטודנטים בשמם הפרטי.

מסלולי הלימודים בשפה האנגלית מתחלקים ל 2:

מסלול לימודי וטרינריה מקוצר 4 שנתי לבעלי תואר Post BSC

מסלול לימודי וטרינריה מקוצר זה מיועד לבעלי תואר ראשון ומעלה במקצועות הביולוגיה / כימיה / מדעי החיים / מדעי הטבע / מדעי בעלי החיים / ביולוגיה ימית ואורכו 8 סמסטרים בלבד.

עדכון לשנה"ל 2023/4 – האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה סלובקיה החליטה לא לפתוח את מסלול הלימודים ה4 שנתי לבעלי תואר בשנת הלימודים הקרובה ולא סיפקה לנו מידע האם המסלול ייפתח שוב בשנים הבאות – אנו כמובן נעדכן מיד כשנקבל את כל המידע ישירות מהאוניברסיטה.
נרשמים בעלי תואר המעוניינים להרשם ללימודי וטרינריה באוניברסיטה – מוזמנים להרשם למסלול המלא ה6 שנתי, להבחן בבחינת הכניסה ובאם התקבלתם, תוכלו להגיש את רשימת הקורסים,הסילבוס וגליון הציונים ולבקש הקלות/פטור מקורסים מהמרצים והנהלת האוניברסיטה. קבלת ההקלות היא עפ"י החלטת האוניברסיטה והצוות האקדמי בלבד והינה פרטנית לכל סטודנט.

מסלול זה הינו ייחודי לאוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה ולא תמצאו אותו באוניברסיטאות אחרות באירופה.
על מנת להתקבל למסלול זה יש להציג את אישורי התואר, גליון ציונים ותעודת בגרות אך אין צורך במבחן כניסה.
שנת הלימודים הראשונה במסלול זה מקבילה לשנה השלישית של המסלול השש שנתי אך מבנה הלימודים מעט שונה וקצת יותר עמוס מאחר ואורכו של התואר קצר יותר.

במהלך השנה הראשונה והשניה תלמדו מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים כגון: היסטולוגיה, אנטומיה של בעלי חייים, היגיינת מזון, פיזיולוגיה של בעלי חיים, מיקרוביולוגיה, גנטיקה, טוקסיקולוגיה, פרזיטולוגיה ועוד.

הקורסים מחולקים ללימוד תיאורטי בכיתות וכן לימודים והתנסות מעשית במעבדות ובחדרי לימוד מעשיים או אזורי המחיה של בעלי החיים. בשנים השלישית והרביעית, בנוסף ללימודים האינטנסיביים התיאורטיים והמעשיים תצטרכו גם לכתוב עבודת תיזה בנושא אותו תבחרו במהלך התואר ,אך לא לדאוג, העבודה תתבצע בפיקוח וליווי צמוד של אחד המרצים שינחה אתכם.

בכדי לקבל את התואר הנכסף, תצטרכו לעבור בשנים המתקדמות (שנה שלישית ורביעית) סדרה של 6 מבחני מדינה, כל מבחן מדינה עוסק בתחום ספציפי של הרפואה הוטרינרית (רפואת סוסים, רפואת חיות משק, היגיינת מזון, רפואת חזירים, רפואת חיות קטנות –כלבים וחתולים, מחלות מדבקות). המבחנים נערכים במתחם האוניברסיטה וכוללים בוחן חיצוני מטעם המדינה (בדרך כלל רופא וטרינר) בנוסף לצוות בוחנים מטעם האוניברסיטה.

לאחר מעבר המבחנים בהצלחה – תהיו זכאים לקבלת התואר.

מסלול לימודי וטרינריה 6 שנתי GVM

זהו מסלול הלימודים המלא שאורכו 12 סמסטרים, הוא מיועד למתעניינים בעלי תעודת בגרות מלאה. על מנת להתקבל למסלול זה יש לעבור מבחן כניסה לאוניברסיטה המעיד על ידע כללי ובסיסי במקצועות הביולוגיה והכימיה. המבחן נערך מספר פעמים בשנה במתחם האוניברסיטה בקושיצה או בישראל* (תלוי במינימום נבחנים) ומורכב משאלות אמריקאיות ושאלות פתוחות.

במסגרת הלימודים תלמדו מגוון רחב של קורסים, החל מקורסי בסיס בשנים הראשונות (כגון: ביולוגיה, כימיה, ביוכימיה, פיזיולוגיה, מיקרוביולוגיה, גנטיקה, אנטומיה של בע"ח…) וכלה בקורסים מורכבים המקיפים את כל מערכות הגוף של בעלי החיים (אופטמולוגיה, דרמטולוגיה, רביה, כירורגיה, אורטופדיה, רפואה של חיות בר ועוד).

כמובן שלצד הלימודים התיאורטיים יתלוו גם לימודים מעשיים רבים בהם תידרשו להתנסות פיזית בחומר הנלמד בשיעורי התיאוריה ולבצע פרוצדורות הנדרשות מכל וטרינר לעתיד (חבישות בעלי חיים, לקיחת דם ומתן עירוי נוזלים, ניתוחים ותפירה של רקמות ,בדיקות הריון ועזרה בהמלטות ועוד).

בשנים החמישית והשישית, בנוסף ללימודים האינטנסיביים התיאורטיים והמעשיים תצטרכו גם לכתוב עבודת תיזה בנושא אותו תבחרו במהלך התואר ,אך לא לדאוג, העבודה תתבצע בפיקוח וליווי צמוד של אחד המרצים שינחה אתכם.

בכדי לקבל את התואר הנכסף, תצטרכו לעבור בשנים המתקדמות סדרה של 6 מבחני מדינה, כל מבחן מדינה עוסק בתחום ספציפי של הרפואה הוטרינרית (רפואת סוסים, רפואת חיות משק, היגיינת מזון, רפואת חזירים, רפואת חיות קטנות –כלבים וחתולים, מחלות מדבקות). המבחנים נערכים במתחם האוניברסיטה וכוללים בוחן חיצוני מטעם המדינה (בדרך כלל רופא וטרינר) בנוסף לצוות בוחנים מטעם האוניברסיטה. לאחר מעבר המבחנים בהצלחה – תהיו זכאים לקבלת התואר.

לצפייה בסילבוס קורסים לדוגמא במסלול ה6 שנתי לחצ/י כאן

לפרטים נוספים אודות מסלול לימודי וטרינריה באירופה באוניברסיטה לרפואה וטרינרית בקושיצה סלובקיה – מלאו את פרטיכם בתחתית העמוד ואנו נשמח לחזור אליכם עם כל המידע

לימודי וטרינריה באנגלית בקושיצה סלובקיה - מלאו פרטים והגשימו את החלום!

  חזרה לעמוד הראשי                                                                                                                                         Copyright © 2022 EuroVetSchools S.R.O. All rights reserved