הנציגות הרשמית של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה

קצת עלי ועל לימודי וטרינריה בחו"ל באנגלית

שמי ד“ר שי ירדני ומאז שאני זוכר את עצמי אהבתי בעלי חיים, טבע והשילוב ביניהם. הורי, חבריי ובני משפחתי מספרים שכשנשאלתי ”מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול“ – תמיד עניתי שאני רוצה להיות וטרינר.

את החלום הזה זכיתי להגשים בשנת 2014 כאשר התקבלתי ללימודי וטרינריה במסלול לימודים בשפה האנגלית באוניברסיטה לרפואה וטרינרית ורוקחות שבקושיצה סלובקיהבבואי לחפש לימודי וטרינריה בחו"ל נתקלתי במבחר אוניברסיטאות שהציעו לימודי וטרינריה באירופה כאשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות, אם זה מבחינת רמת הלימודים, שכר הלימוד, הכרה בלימודים, מיקום גיאוגרפי, חיי חברה ופנאי וכמובן – האם התואר מוערך בארץ ובעולם וכמה קל / קשה יהיה למצוא עבודה עם התואר הנרכש.  למעשה נרשמתי במקביל למספר אוניברסיטאות ברחבי אירופה והבחירה היתה קשה.

ההחלטה לבחור באוניברסיטה לוטרינריה בסלובקיה התקבלה לאחר שהתייעצתי עם וטרינרים מנוסים שעובדים בארץ, אשר המליצו על הלימודים בעיר קושיצה מהסיבה הפשוטה – האוניברסיטה מכשירה וטרינרים ישראלים החל משנות ה90, מאות בוגרים ישראלים של האוניברסיטה עובדים בארץ וברחבי העולם, רובם בעלי קליניקות, חלקם מומחים בתחומים שונים וחלקם עובדים במשרד החקלאות ובשירותים הוטרינריים הישראלים, התואר מוכר בארץ ולבוגרי האוניברסיטה (או בשמם העממי ”הקושיצאים“) אפשרויות העסקה והתפתחות מקצועית רבות לאחר סיום התואר.

סיבה נוספת ולא פחות חשובה היתה העובדה שלאוניברסיטה יש מסלול לימודי וטרינריה לבעלי תואר שהינו ייחודי ומקוצר. במסלול לימודים זה, אם ברשותך תואר במקצועות המדעים כגון : מדעי הטבע, ביולגיה, מדעי החי , ביולוגיה ימית , מדעי בעלי החיים …. ניתן להרשם ללימודים של 4 שנים בלבד במקום מסלול לימודים מלא של 6 שנים וללא צורך במעבר של מבחן כניסה ( הקבלה היא על בסיס הצגת תעודת בגרות והתואר).

מאחר וברשותי היה תואר ראשון בביולוגיה אותו סיימתי לא מכבר בישראל, היה לי ברור שהאפשרות ללמוד במשך 4 שנים במקום 6 נשמעת אטרקטיבית יותר וגם תוזיל משמעותית את עלויות התואר והמחיה מחוץ לארץ.

כבר בתחילת שנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה לוטרינריה בקושיצה הכרתי חברים חדשים לספסל הלימודים מכל העולם ויחדיו נחשפנו לתכנית לימודים עשירה ומגוונת שהועברה ע"י מרצים מהשורה הראשונה ששמו להם למטרה להעביר את חומר הלימוד בצורה מקצועית ומובנת ככל הניתן. לא אשלה אף אחד או אחת – הלימודים אינם קלים ונדרשת השקעה רבה, אך ציפיתי לכך מלימודי וטרינריה באנגלית. הלימודים היו מעניינים ומלאים בתוכן תיאורטי ומעשי והשנים חלפו להן במהרה ..כי ככה זה כשנהנים.
במקביל ללימודים, חבריי לספסל הלימודים ואני ניצלנו כל זמן פנוי לחיי חברה, בילויים משותפים וגילוי של מקומות חדשים בקושיצה וסביבתה, בסלובקיה ובאירופה. בחורף נסענו לגלוש סקי וסנואובורד בהרי הטטרה כשעה וחצי נסיעה מהעיר, באביב ובסתיו טיילנו בשמורת הטבע "גן העדן הסלובקי", במסלולי הליכה בהרי הטטרה הגבוהים והנמוכים, ביקרנו בערים אירופאיות כגון בודפשט, פראג וקראקוב (שנמצאות במרחק נסיעה מקושיצה) ובקיץ רבצנו על שפת נהר ההורנד ובפארקים הירוקים הפזורים מסביב לעיר.

לאחר סיום לימודיי בהצלחה וצבירת אינספור חברים חדשים, חוויות וזכרונות נפלאים מהלימודים והחיים כסטודנט בקושיצה סלובקיה – הקמתי את EuroVetSchools כסוכנות ייצוג וייעוץ של האוניברסיטה לרפואה וטרינרית בקושיצה סלובקיה ושמתי לי למטרה להנגיש את מסלולי הלימודים באוניברסיטה למתעניינים ישראלים המחפשים לימודי וטרינריה ברמה גבוהה באירופה או בחו"ל, להקל ככל האפשר בתהליך ההרשמה והקבלה ללימודי וטרינריה ולעזור לך להגשים את החלום להיות רופא/ה וטרינר/ית.

EuroVetSchools היא הנציגות הרשמית בישראל של האוניברסיטה לרפואה וטרינרית בקושיצה סלובקיה ומטרתה לעזור בתהליך קבלת המידע על הלימודים, תהליך ההרשמה למסלולים השונים ,עזרה במילוי טפסים, ליווי מלא במהלך הרישום ללימודים והקבלה אליהם ואף מעבר: הפגת חששות ,מענה לכל שאלה, קישור לסטודנטים הישראלים שלומדים באוניברסיטה ולשמש כערוץ תקשורת ישיר מול משרדי האוניברסיטה וההנהלה – השירות ניתן ללא עלות, כל תשלום שיבוצע במסגרת תהליך הרישום ללימודים יהיה ישירות מול האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה.

אם וטרינריה היא החלום שלך ואת/ה מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים על האוניברסיטה לרפואה וטרינרית , מסלולי הלימוד והחיים בקושיצה סלובקיה – צרו קשר ואשמח לענות על כל השאלות.

שלכם, ד“ר שי ירדני 

לימודי וטרינריה בסלובקיה - מלאו כאן את הפרטים והגשימו את החלום!

  חזרה לעמוד הראשי                                                                                                                                         Copyright © 2022 EuroVetSchools S.R.O. All rights reserved