הנציגות הרשמית של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה

לימודי וטרינריה לבעלי תואר באנגלית ? יש חיה כזו !

  • סיימת את לימודי התואר במקצועות המדעים כגון: ביולוגיה, מדעי בעלי החיים, מדעי הטבע, ביולוגיה ימית … ואת/ה מעוניין/ת להמשיך ללימודי וטרינריה אבל לא מצליח/ה להחליט מהו הצעד הבא? 

בעמוד זה ננסה לסכם עבורך את האפשרויות העומדות בפנייך בבואך להרשם ללימודי וטרינריה אם ברשותך תואר 

לימודי וטרינריה בישראל – האופציה המועדפת והראשונה.

בישראל קיים מוסד להשכלה גבוהה אחד בלבד ללימודי וטרינריה ע"ש קורט הממוקם בקריה החקלאית ברחובות והינו שלוחה של האוניברסיטה העברית בירושלים. הקבלה למסלול מותנית בזכאות לתואר ראשון עם ציונים גבוהים באחד ממקצועות המדעים. ללימודים מתקבלים כ50 סטודנטים בשנה ואורכו 4 שנים כשבסיומם מקבלים הבוגרים את התואר "דוקטור ברפואה וטרינרית".  מאחר ומספר המקומות מוגבל והביקוש למסלול זה גבוה – תנאי הקבלה הדוקים יותר ותלויים בציונים בתואר הראשון. במידה וניסית להתקבל ללימודים ולא הצלחת – אין ממה להתייאש, קיימות מספר אלטרנטיבות בכדי להגשים את החלום להיות רופא/ה וטרינר/ית .

לימודי וטרינריה בחו"ל – האופציה השניה ואלטרנטיבה נהדרת.

בכל רחבי העולם מציעות אוניברסיטאות רבות לימודי וטרינריה לסטודנטים זרים. בחלק מהאוניברסיטאות הלימודים נערכים בשפת המקור (באיטליה – באיטלקית, בספרד – בספרדית, בצרפת – בצרפתית, בגרמניה -בגרמנית, בהולנד -בהולנדית) ואילו באוניברסיטאות רבות מוצע מסלול לימודים ייעודי בשפה האנגלית לסטודנטים זרים.

בסיום הלימודים באוניברסיטאות בחו"ל ולאחר החזרה לישראל, מתבקשים הבוגרים שלמדו וטרינריה בחו"ל לעבור מבחן רישוי ישראלי מטעם משרד החקלאות אליו משתייך ענף הרפואה הוטרינרית על מנת לעסוק ברפואה וטרינרית בישראל.

מאחר וקיימות אוניברסיטאות רבות בכל רחבי העולם, כשבראש הטבלה עומדות אוניברסיטאות בארה"ב, קנדה, אנגליה, הולנד ואוסטרליה כמקומות היוקרתיים והנחשבים ביותר ללימודי וטרינריה (וגם היקרים ביותר) – אנו נתמקד באוניברסיטאות המציעות מסלולי לימוד בשפה האנגלית באירופה מהם יצאו וטרינרים ישראלים רבים במהלך השנים. 

לימודי וטרינריה בסלובקיה – האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה הינה המוסד האקדמי היחיד בסלובקיה ללימודי רפואה וטרינרית. האוניברסיטה פתחה את שעריה לסטודנטים זרים בשנת 1994 עם מסלול לימודים בשפה האנגלית. האוניברסיטה מקבלת כ40 סטודנטים זרים מכל העולם בכל שנה לכל אחד ממסלולי הלימוד הבאים בשפה האנגלית:

    • מסלול 6 שנתי לבעלי תעודת בגרות, במסלול זה נדרש מבחן כניסה בנושאי ביולוגיה וכימיה ברמת בית הספר התיכון שנערך מספר פעמים בשנה.
    • מסלול 4 שנתי , מקוצר (8 סמסטרים) – לבעלי תואר ראשון במקצועות המדעים. זהו מסלול ייחודי שנבנה ע"י האוניברסיטה ואין צורך במבחן כניסה בכדי להתקבל ללימודים. היתרונות במסלול זה הינם קיצור של שתי שנות לימוד מסך התואר, חסכון רב בכסף (תשלום שכר לימוד והוצאות מחייה מופחתים כתוצאה מקיצור שנות הלימוד) , אין צורך במבחן כניסה והשקעה של כספים מיותרים עבור מכינות וקורסים להכנה ללימודים.  

עדכון לשנה"ל 2023/4 – האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה סלובקיה החליטה לא לפתוח את מסלול הלימודים ה4 שנתי לבעלי תואר בשנת הלימודים הקרובה ולא סיפקה לנו מידע האם המסלול ייפתח שוב בשנים הבאות – אנו כמובן נעדכן מיד כשנקבל את כל המידע ישירות מהאוניברסיטה.
נרשמים בעלי תואר המעוניינים להרשם ללימודי וטרינריה באוניברסיטה – מוזמנים להרשם למסלול המלא ה6 שנתי, להבחן בבחינת הכניסה ובאם התקבלתם, תוכלו להגיש את רשימת הקורסים,הסילבוס וגליון הציונים ולבקש הקלות/פטור מקורסים מהמרצים והנהלת האוניברסיטה. קבלת ההקלות היא עפ"י החלטת האוניברסיטה והצוות האקדמי בלבד והינה פרטנית לכל סטודנט.

בתום הלימודים בשני המסלולים שלעיל, מקבלים הבוגרים את התואר "דוקטור ברפואה וטרינרית" המקנה את האפשרות להמשיך וללמוד או לעסוק ברפואה וטרינרית בכל מדינות האיחוד האירופאי, באנגליה וכמובן גם בישראל (התואר מוכר בישראל אך יש לעבור מבחן רישוי).

האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה סלובקיה מיוצגת רשמית ע"י EuroVetSchools – אם ברצונך לשמוע פרטים נוספים , נשמח אם תשאיר/י את פרטייך בתחתית העמוד ואנו נחזור אליך במהרה עם כל המידע.

לימודי וטרינריה בהונגריה – האוניברסיטה ללימודי וטרינריה ממוקמת במרכז עיר הבירה בודפשט ומציעה מסלול לימודים של חמש וחצי שנות לימוד + חצי שנת סטאז' (סה"כ 6 שנות לימוד). הלימודים נערכים בשפה האנגלית ופרט להגשת מסמכי הרישום יש צורך במעבר מבחן כניסה בנושאי ביולוגיה וכימיה ברמת בית ספר תיכון. בעלי תואר המעוניינים ללמוד באוניברסיטה מחוייבים בבחינת הכניסה ורק לאחר הקבלה ללימודים יוכלו לנסות להגיש פטור ממקצועות מסוימים אותם עברו במהלך התואר הראשון בישראל . במידה ויתקבלו הפטורים – תוכל/י להפחית כחצי שנה עד שנת לימודים ממהלך התואר ( בשנת הלימוד הראשונה וחלק מהשניה ) אך הדבר תלוי באישור רשמי של הנהלת האוניברסיטה וצוות המרצים ואינו מובטח מראש.

בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים את התואר "דוקטור ברפואה וטרינרית" המקנה את האפשרות להמשיך וללמוד או לעסוק ברפואה וטרינרית בכל מדינות אירופה, באנגליה וכמובן גם בישראל (התואר מוכר בישראל אך יש לעבור מבחן רישוי). אוניברסיטה זו אינה מיוצגת על ידינו.

לימודי וטרינריה בצ'כיה לימודי הוטרינריה מתקיימים באוניברסיטה בעיר ברנו. בשנת 2004 נפתח באוניברסיטה מסלול לימודים בשפה האנגלית לסטודנטים זרים שבסיומו מקבלים הבוגרים את התואר "דוקטור לרפואה וטרינרית". על מנת להתקבל ללימודים באוניברסיטה, יש לעבור מבחן כניסה בנושאים : פיזיקה, כימיה וביולוגיה ברמת בית הספר התיכון. אורך מסלול הלימודים הוא 6 שנים . בעלי תואר המעוניינים להרשם ללימודים עדיין צריכים לעבור את מבחן הכניסה ויוכלו לבקש הקלות ופטורים בתחילת הלימודים על מנת לקצר את אורך הלימודים לכ5 וחצי שנות לימוד (באישור הנהלת האוניברסיטה וצוות המרצים) ואין הבטחה כי ההקלות יכובדו.

התואר מקנה את האפשרות להמשיך וללמוד או לעסוק ברפואה וטרינרית בכל מדינות האיחוד, באנגליה וכמובן גם בישראל (התואר מוכר בישראל אך יש לעבור מבחן רישוי). האוניברסיטה אינה מיוצגת על ידינו.

לימודי וטרינריה בפולין – הלימודים מתקיימים באוניברסיטה בעיר וורשה כשבסיומם מקבלים הבוגרים את התואר " דוקטור ברפואה וטרינרית". אורכו של מסלול הלימודים הינו חמש וחצי שנים (11 סמסטרים). על מנת להתקבל יש לעבור מבחן כניסה בנושאי ביולוגיה וכימיה. בעלי תואר קודם מחויבים במבחן הכניסה ולאחר הקבלה ללימודים ניתן לנסות ולבקש פטור מקורסים שנלמדו בעבר.

התואר מקנה את האפשרות להמשיך וללמוד או לעסוק ברפואה וטרינרית בכל מדינות האיחוד האירופי, באנגליה וכמובן גם בישראל (התואר מוכר בישראל אך יש לעבור מבחן רישוי). האוניברסיטה אינה מיוצגת על ידינו.

לימודי וטרינריה ברומניה – במדינה שתי אוניברסיטאות לוטרינריה המאפשרות מסלולי לימוד בשפה האנגלית. הנפוצה מביניהן הינה האוניברסיטה בקלוז' –נאפוקה והשניה הינה אוניברסיטת יאשי. בשני המוסדות מציעים מסלול 6 שנתי ללימודי וטרינריה. תנאיי הקבלה של האוניברסיטה הינה מבחן כניסה הבוחן ידע בשפה האנגלית והצגת תעודת בגרות. האוניברסיטה אינה מיוצגת על ידינו.

לימודי וטרינריה בליטא באוניברסיטת קאונס שבעיר קובנה מציעים מסלול ללימוד וטרינריה בשפה האנגלית לסטודנטים זרים. אורכו של המסלול הינו 6 שנים  שבסיומו מקבלים את התואר "דוקטור ברפואה וטרינרית". האוניברסיטה אינה מיוצגת על ידינו.

ההחלטה להגשים את החלום בכל מחיר וללמוד וטרינריה בחו"ל אינה קלה, מלבד הריחוק הפיזי מן המשפחה והחברים – צריך גם להתחשב בשיקולים הכלכליים של תשלום שכר הלימוד שאינו זול או מסובסד כמו בישראל ולהוסיף על כך את הוצאות המחיה בכל אחת מהמדינות בהן מתקיימים הלימודים (שכירות, אוכל, בילויים, טיסות לביקורים בארץ ועוד..)

אם סיימת את התואר ואת/ה מחפש/ת את המסלול הקצר ביותר להפוך לוטרינר/ית …המסלול הייעודי והייחודי של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה סלובקיה – הוא הפתרון המושלם עבורך.

לימודי וטרינריה בסלובקיה - לשיחת יעוץ חינם מלאו כאן את הפרטים

  חזרה לעמוד הראשי                                                                                                                                         Copyright © 2022 EuroVetSchools S.R.O. All rights reserved