הנציגות הרשמית של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה

לימודי וטרינריה בחו"ל באנגלית - אודות סלובקיה

הרפובליקה הסלובקית, או בשמה העממי – סלובקיה, ממוקמת במרכז אירופה וגובלת עם המדינות הבאות: אוקראינה במזרח, פולין בצפון, הונגריה בדרום, צ'כיה במערב ואוסטריה בדרום מערב המדינה. (לא להתבלבל עם סלובניה שממוקמת מערבה יותר והינה חלק מיוגוסלביה לשעבר)

  • עיר הבירה של סלובקיה היא ברטיסלבה, הממוקמת במערב המדינה על שפת נהר הדנובה וגובלת בוינה שבאוסטריה.
  •  קושיצה היא העיר השניה בגודלה במדינה עם אוכלוסיה המונה כ330 אלף תושבים והיא ממוקמת במזרחה, בקרבה לגבול עם אוקראינה והונגריה. העיר משמשת כמרכז אוניברסיטאי ומכילה 3 אוניברסיטאות מרכזיות המציעות לימודי רפואה, לימודי וטרינריה ולימודים טכנולוגיים.
  • מספר התושבים הכולל במדינה הוא כ5.5 מליון, השפה המדוברת הינה סלובקית והמטבע המקומי הינו היורו האירופאי.
  • סלובקיה קיבלה את עצמאותה בשנת 1993 לאחר היפרדות שקטה מצ'כוסלובקיה.
  • החל משנת 2004 ,סלובקיה היא מדינה חברה מלאה באיחוד האירופאי ובברית נאט"ו.
  • בשנת 1994 נפתח לראשונה במדינה מסלול לימודי וטרינריה בשפה האנגלית בקושיצה כשהמחזור הראשון הכיל סטודנטים ישראלים בלבד.

סלובקיה היא מדינה ירוקה שופעת מים, טבע, נופים ובעלי חיים – בחלקה הצפוני תוכלו למצוא את הרי הטטרה הנמוכים והגבוהים אשר גובלים עם פולין. בחורף אזור זה נצבע כולו לבן ונפתחים בו מספר אתרי סקי ואילו בקיץ, כשהשלגים נמסים האזור הופך לאחד מאזורי הטיול והטרקים היפים במדינה עם מאות מסלולי הליכה מסומנים בכל דרגות הקושי. מתחת להרי הטטרה נמצאת גם שמורת הטבע שנקראת "גן העדן הסלובקי" (Slovensky Raj)  שופעת המים והצמחיה בה נמצאים מסלולי הליכה מרתקים רבים.

סלובקיה ידועה בתור המדינה האירופאית עם כמות הטירות הרבה ביותר (כ220 טירות ומעל ל400 אחוזות), כמעט על כל גבעה והר תוכלו לצפות בהריסות טירה עתיקה או בטירות שמורות ומשוחזרות כשהמפורסמת מביניהם היא Spis Castle.

בעברה ,הייתה סלובקיה מדינה עשירה במחצבים ואבנים יקרות , היום תוכלו למצוא בה מכרות ישנים שהפכו למרכזי מבקרים ומערות נטיפים רבות הפזורות בכל המדינה בהם ניתן לבקר בכל ימות השנה, כמו כן תוכלו לבקר במערות קרח בחודשי החורף באזור הרי הטטרה. אם תרצו לנוח, תוכלו להרגע באחד מאזורי הספא ומרחצאות שברחבי המדינה כגון העיירה Piestany שבמערב המדינה או באיזור הרי הטטרה והעיירה Poprad.

כסטודנטים ללימודי וטרינריה בשפה האנגלית בסלובקיה, רצוי ואף מומלץ לנצל כל רגע פנוי על מנת לחקור ולגלות מקומות חדשים במדינה בה אתם חיים ולומדים.

חלק בלתי נפרד מכל תכנית לימודים ובמיוחד במסלול לימודי וטרינריה בחו"ל הוא לדעת לקחת הפסקה להתרעננות, לצאת לבלות ולשלב פנאי ורוגע יחד עם הלימודים שיכולים להיות לחוצים ואף מאתגרים בשלבים שונים של הלימודים.

סטודנטים ללימודי וטרינריה , רפואה ושאר המקצועות הלומדים באוניברסיטאות ברחבי סלובקיה זכאים להנחות משמעותיות בהצגת כרטיס סטודנט בתוקף באתרי תיירות ובילוי רבים (במוזיאונים, הצגות, אתרי סקי ועוד), בנוסף – סטודנטים עד גיל 26 הלומדים בסלובקיה זכאים לנסיעה בחינם בכל רחבי המדינה ברכבות* (נכון לשנת 2018, יש צורך לברר בקופת הרכבת אם ההטבה עדיין קיימת ולהציג כרטיס סטודנט בתוקף).

למידע נוסף על מסלול הלימודים ותהליך ההרשמה והקבלה לאוניברסיטה ללימודי וטרינריה בקושיצה סלובקיה, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לחזור אליכם עם כל המידע.

לימודי וטרינריה באנגלית באירופה - מלאו פרטים והגשימו את החלום!

  חזרה לעמוד הראשי                                                                                                                                         Copyright © 2022 EuroVetSchools S.R.O. All rights reserved